How much are lessons?

Individual "pay as you go" lessons are $30 per lesson.

We also offer a package deal (buy 4 lessons, get the 5th one free).  In this scenario you get 5 lessons for $120.  The pack brings down the lesson cost to just $24 per lesson!   

The schedule is highly flexible, and you can use the lessons at any interval you choose.  The lesson pack never expires and most of our teacher are available 4-5 days a week, so changing days doesn't require changing teachers.  

One-on-One Lessons: 1/2 hour $30.00
One-on-One Lessons: 1 hour $60.00
Duo Lessons: 1/2 hour $45.00
Lesson Package Deal: 5 lessons (1/2 hour) $120.00